Обробка

Види вітражів

Шліфування

  Під час виготовлення виробів зі скла необхідна обробка кромки скла. Обробка кромки запобігає порізам та травм при використанні скла. Одним зі способів обробки скла є - шліфування. За допомогою спеціального обладнання прибираються нерівності, гострі грані на кромках, залишаючи поверхню матовою, шершавою і, головне, безпечною.

Полірування

   Шліфування скла надає кромкам скла характерний матовий відтінок і може бути заключною ланкою обробки країв скла. Але для того щоб зробити кромку скла прозорою, необхідне полірування. Полірування надає кромкам скла прозорості, та додаткової привабливості.

Фацет

  Фацет - це обробка кромки (фаски) на зовнішньому боці скла, шляхом зрізу його під кутом від 0 до 45 градусів. Ширина фацета може коливатися до 60 мм. Заломлення світла фацетом під певними кутами зору створює «діамантовий» блиск.
  Розрізняють прямий та криволінійний фацет:
    Прямолінійний фацет шириною від 0 до 40 мм може бути виконаний на склі товщиною від 4 до 15 мм; мінімальний розмір деталі — 150х150 мм.     Криволінійний фацет шириною від 5 до 40 мм може бути виготовлений на склі від 4 до 15 мм; мінімальний розмір деталі — 460 х 460 мм.
  Ширина фаски від 5 до 25 мм.
  Подвійний фацет робиться шляхом накладення фацетів — спочатку більшого, потім меншого.

Свердління отворів

  Свердління — поширений технологічний метод одержання отворів різанням. Вид механічної обробки матеріалів різанням, при якому за допомогою спеціального різального інструменту (свердла), що обертається, отримують отвори різного діаметру і глибини, або багатогранні отвори різного перетину і глибини.

Гравірування

   Гравірування — метод отримання зображення шляхом зняття поверхневого шару матеріалу.

Піскоструй

   Піскоструй - процес обробки за допомогою абразивних часток (піску) які потрапляють на поверхню, яка обробляється, з певною швидкістю.

Гартування

   Гартування - це нагрів скла до 620—680 °С, витримка при цій температурі та швидке та рівномірне охолодження з обох боків в струмені повітря або в мінеральному маслі. Внаслідок гартування у поверхневих шарах виникають напруження стиску, які підвищують міцність, ударну в'язкість і термостійкість. Хімічне зміцнення полягає в усуненні дефектного (з мікротріщинами) поверхневого шару травленням. Найбільш ефективно поєднувати хімічне зміцнення з гартуванням.

Молірування (гнуте скло)

   Молірування - технологія формування промислових та художніх криволінійних виробів з нагрітого листового скла.

Вітражі

  Вітраж - орнаментальна або сюжетна декоративна композиція зі скла та інших матеріалів.
Класичний. Класичний вітраж це прозорі кольорові кусочки скла, з’єднані між собою свинцем чи іншим мягким металом.
Розписаний. Розписане різнокольоровими фарбами скло.
Пльоночний вітраж. Англійська технологія виготовлення, яка полягає в тому, що на скло наклеюють прозору пльонку та свинцеві полоски.
Комбінований вітраж це комбінування декількох технік нанесення..